Słowiański Gród w Wólce Bieleckiej

Główną ideą Słowiańskiego Grodu jest przybliżenie oraz kultywowanie tradycji naszych przodków, poznanie różnych aspektów życia Słowian, zrozumienie ich kultury i obyczajów oraz ich współczesnych pozostałości w świętach kościelnych, zwyczajach i obrzędach ludowych i przekazywanie tej wiedzy odwiedzającym w opowieściach Grododziada, realizując inscenizacje i warsztaty interaktywne.

 

Historia wioski

Pomysł na powstanie Słowiańskiego Grodu zrodził się wiosną 2004 roku z inicjatywy Jarosława Wolińskiego i jego córki Doroty – właścicieli tego prywatnego parku historycznego  i pasjonatów wczesnego średniowiecza. Na zakupionej działce (gospodarstwie) rozpoczęli odtwarzanie unikatowego na skalę europejską wczesnośredniowiecznego grodu. Zrekonstruowano tu grodowe obiekty z X–XIII w., których ślady odkryli archeologowie w pobliskim Klarowie.

 

„Właśnie po to odtwarzam grodzisko. Po drugiej stronie Wisły podobne spotkania z historią są częste.” – Jarosław Woliński

„Dzieci wiedzą, czym są laleczki voodoo, a nie słyszały o słowiańskich motankach.” – Jarosław Wolińśki

 

Oferta wioski tematycznej obejmuje:

Słowiański Gród swoją ofertę edukacyjną kieruje głównie do grup zorganizowanych (np. wycieczki szkolne, półkolonie, grupy integracyjne), rodzin oraz osób indywidualnych.

 

Kontakt:

Słowiański Gród w Wólce Bieleckiej Jarosław Woliński

Wólka Bielecka 7, 21-020 Milejów

Tel. +48 81 757 12 61, +48 693 191 808

e-mail: info@horodyszcze.lbn.pl

www: http://www.slowianskigrod.pl/

Fb: Słowiański Gród w Wólce Bieleckiej

 

 

 

Przewodnik turystyczny po wioskach tematycznych Polski Wschodniej

Materiały do pobrania